Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

   Katedra Geodezji Rolnej, Katastru i Fotogrametrii
    Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji  
    Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

plik svg - godło
dr inż.

Bogusława Kwoczyńska

adiunkt

Tytuł doktora uzyskany w 2001 roku na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej w Krakowie, na podstawie rozprawy pt. „Ocena dokładności informacji o wybranych elementach środowiska pozyskanych z ortofotomapy i stereoortofotomapy cyfrowej”, której promotorem był dr hab. inż. Karol Noga.
Od roku 2002 adiunkt początkowo w Katedrze Fotogrametrii i Teledetekcji,
a obecnie Katedrze Geodezji Rolnej, Katastru i Fotogrametrii Uniwersytetu
Rolniczego w Krakowie.Uczestniczy w prowadzeniu zajęć dydaktycznych ze
studentami studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z przedmiotów: Fotogrametria i teledetekcja, Fotogrametria bliskiego zasięgu oraz Skaning lotniczy w gospodarce i technice na kierunku Geodezja i Kartografia, a także Podstawy fotogrametrii i fotointerpretacji oraz Skaning lotniczy w gospodarce przestrzennej na kierunku Gospodarka Przestrzenna.
Prowadzenie prac naukowo-badawczych z zakresu wykorzystania nowoczesnych metod fotogrametrycznych w pracach urządzeniowo-rolnych, zastosowania najnowszych osiągnięć fotogrametrii cyfrowej dla potrzeb sporządzania różnorodnych podkładów map tematycznych oraz generowania Numerycznych Modeli Terenu i Numerycznych Modeli Pokrycia Terenu oraz ortofotomap cyfrowych na podstawie zdjęć lotniczych oraz lotniczego skaningu laserowego. W kręgu badań i zainteresowań są również wizualizacje przestrzenne obiektów architektonicznych oraz tworzenie modeli 3D na podstawie naziemnego i lotniczego skaningu laserowego oraz integracji danych ALS, TLS i UAV.
Do roku 2022 autor, bądź współautor 64 publikacji naukowych, w tym
współautor 6 monografii, a wśród nich m.in. Oddziaływanie na środowisko nowo wybudowanego zbiornika wodnego Domaniów na rzece Radomce (2004), Zdjęcia lotnicze. Atlas fotointerpretacyjny (2011), Modelowanie i wizualizacja danych 3D na podstawie pomiarów fotogrametrycznych i skaningu laserowego (2015), Fotogrametria i skaning laserowy w modelowaniu 3D (2015), Architektura krajobrazu w polityce rozwoju regionalnego w Polsce (2015) oraz Wykorzystanie wybranych metod zarządzania w rozwoju regionalnym (2015).
Autor „Skryptu do ćwiczeń z fotogrametrii cyfrowej” dla studentów Kierunku Geodezja i Kartografia.
Udział w czterech grantach naukowych (m.in. nr 2016/21/D/HS4/00264 pt.
Rolnictwo miejskie jako wyzwanie zrównoważonego rozwoju obszarów
metropolitalnych w Polsce - aspekty ekonomiczno-społeczne, środowiskowe i planistyczne), w tym jednym międzynarodowym (nr 2CE164P3 pt. Valorisation and Sustainable Development of Cultural Landscapes using Innovative Participation and Visualisation Techniques).